Ojetá auta z Německa

Ojetá auta z Německa

Českých trh je pro velkou spoustu zájemců o vozidla malý. Nenabízí auta v dostatečné kvalitě a ani ceny za vozidla nejsou pro všechny přijatelné. Není proto divu, že jsou čím dál více v oblibě dovezená ojetá auta z Německa. I když se může na první pohled zdát, že se je dovoz automobilu z ciziny komplikovaný a kvůli poplatkům za přepis se nevyplatí, nemusí tomu tak být vždycky. Ojetá vozidla z Německa jsou v lepším stavu. Můžou za to zahraniční řidiči, kteří o svá vozidla pečují lépe a také stav německých vozovek, který je rozhodně lepší. Pokud kupující hledá, může najít i automobily, které jsou levnější i s tím, že zaplatí poplatky za převoz a za přepis.

Auta se vyhledávají hlavně na velkých německých inzertních serverech, kde můžete najít obrovské množství nabídek. Pokud vás některá z nabídek zaujme, neměli byste váhat. Výhodné nabídky bývají rychle rozebrány a vozidla jsou do několika dnů prodány. V případě, že máte pár tipů, měli byste se domluvit s prodejcem a pro automobil zajet. Můžete celý obchod zařídit sami, nebo si můžete zaplatit firmu či dovozce, který vám obchod zprostředkuje a vybrané auto přiveze. Výhoda těchto firem je v tom, že jsou specializované právě na tuto činnost a ví, jak obchod zařídit. Nevýhoda koupě ojetých aut z Německa je v tom, že auta vidíte pouze na fotkách. V případě, že se při osobní prohlídce objeví nějaké vady, nebo auto neodpovídá stavu na fotkách se může kupce rozhodnout, zda vozidlo koupí i tak nebo zkusí využít jiné nabídky. V případě, že kupující není přímo na místě auto si neprohlíží, ho kontaktujte firma či zprostředkovatel a domluví se na dalším postupu. Až se vybere vhodné auto, se kterým souhlasí i kupce, dojde k převozu do České republiky a auto se nahlásí u nás. Zprostředkovatelé se většinou postarají o všechny nutné dokumenty. Pokud je zájemce o vozidlo v těchto věcech neznalý, je vhodnější to nechat na zprostředkovateli, který ví, co je potřeba udělat.

Další příspěvek Webauto.de ze stejné kategorie. Další informační článek - Auto24.de.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.