Ojetá auta z Itálie

Ojetá auta z Itálie

Nabídka vozidel v českých bazarech a inzerátech nemusí být pro všechny kupce zajímavá a dostačující. Najdou se totiž i tací, kteří nezůstanou u hledaní v našich nabídkách a hledají i v zahraničí. Vozidla jsou tam totiž často levnější a můžou si tam vybrat z širší nabídky. Mezi oblíbené země, odkud se auta dováží jsou Německo, Švýcarsko a také Itálie. I když se může zdát dovoz aut z Itálie nevýhodný, není tomu tak vždy. I přesto, že není Itálie nejblíže se tam kupovat ojetá aut často vyplatí. Ve Švýcarsku jsou sice také dobré nabídky vozů, nicméně Švýcarsko oproti Itálii není v Evropské Unii, což sebou přináší jisté nevýhody v podobě cla a DHP. Cena tak může vzrůst až o několik desítek procent.

Ojetá auta z Itálie jsou u nás oblíbená hlavně u typů sportovních či kabrioletů. Cena těchto vozidel se tam totiž pohybuje mnohem níž, než cena stejných vozidel u nás.

Auta z Itálie si můžete přivést sami, nebo si na to najmout specializovanou firmu či dopravce. Vytipované vozidla se hledají hlavně na internetových bazarech. Podle parametrů a fotek si zájemce vybere několik vozidel – ne pouze jedno, protože se může stát, že by se při osobní prohlídce zjistilo, že vozidlo je ve špatném stavu nebo neodpovídá tomu, co bylo na fotkách.

V tomto případě se jede pro vozidlo náhradní. Ojetá auta z Itálie mají riziko jen v tom, že stav některých dílů nemusí být takový, jak by zájemce očekával. Kvůli italské povaze je možné, že karoserie nebo motor nebudou vždy úplně v pořádku. To se pozná hlavně při osobní prohlídce. Proto je dobré si sebou vzít někoho zkušeného, kdo automobilům rozumí a dokáže najít chyby a vady na vozidle.

Zkuste další článek, třeba Ojetá auta z USA, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Ojetá auta z Německa.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.