Mobile.de

Mobile.de

Plánujete koupi nového vozidla? Pak jistě procházíte nejrůznější nabídky bazarů a internetové nabídky na prodej vozidel. Mnoho českých řidičů si ale na našem trhu nevybere nebo shánějí levnější a výhodnější nabídky. Někteří z nich proto zaměří své hledání na zahraniční trhy a to nejčastěji na německé bazary a inzertní servery.

Proč jsou auta z dovozu tak oblíbená? Vozidla z ciziny jsou výhodnější hned z několika důvodů – ve velkém množství případů je jejich cena i s poplatky nižší než cena stejného vozidla v České republice. Dalším rozdílem je stav vozidel z ciziny. Zahraniční automobily jsou mnohem zachovalejší a v lepším stavu než vozidla česká. Je to jednak tím, že v Německu a v jiných zemích, ze kterých se automobily často dováží, jsou vozovky kvalitnější a také tím, že se řidiči v zahraničí o svá vozidla starají lépe.

Najít dobré nabídku dá nějakou práci, ale pokud víte kde hledat, je to snadnější. Mezi nejznámější německé stránky, kde se inzerují automobily patří stránka Mobile.de.

Na těchto stránkách si můžete vybrat s obrovského množství vozů, které se prodávají nejen v Německu. Aby se vám hledání zjednodušilo, můžete si samozřejmě nastavit parametry podle toho, zda hledáte vozidlo nové či ojeté. Další z parametrů jsou cena, rok výroby, najeté kilometry, palivo a samozřejmě značka vozidla. Pokud nerozumíte německy, můžete si vybrat z několika evropských jazyků, mezi které dokonce patří i čeština. Kromě hledání inzerátu zde můžete také své vozidlo nabídnout, ale vyplňovací formuláře jsou již v němčině.

Při koupi vozidla přes mobile.de byste měli jednat rychle. Jakmile se vyberete nějaké vozidlo, kontaktujte prodejce nebo dopravce, který se vám o koupi vozidla postará. Výhodné nabídky bývají totiž rychle vybrané. Stačí několik dnů a auto, které bylo inzerováno je už prodané. Proto si v případě, že pro automobil vyjedete do zahraničí, vyberte ještě několik náhradních nabídek, které budete mít v záloze, pokud by první vozidlo nevyšlo.

Další příspěvek Autobazary v Německu ze stejné kategorie. Další informační článek - Auta z Ameriky.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.