Dovoz aut ze zahraničí

Dovoz aut ze zahraničí

Pro spoustu zájemců o nové vozidlo je český trh nedostatečný a nedokážou si v místních bazarech a inzerátech vybrat. Proto se někteří z nich rozhodli pro dovoz aut ze zahraničí. Pro někoho to může vypadat až zbytečně složitě, ale pokud kupující narazí na dobrou nabídku, může to být rozhodně výhodnější než kupovat auto v České republice.

Nejčastěji se auta dováží z Německa, Švýcarska, Francie, Itálie a Anglie. Švýcarsko má v dovozu aut ale jednu velkou nevýhodu a to, že se musí platit clo a DPH. Při dovozu aut z Anglie je zase problém, že mají vozidla volant na pravé straně. Naopak velmi vhodné je dovážet auta z Německa. Dovoz aut ze zahraničí je dobrý v tom, že kupující má větší výběr – trh v zahraničí je několikrát větší než trh náš a proto není problém v cizině najít takový typy vozidel, které se u nás vůbec neprodávají. Vozidla se někdy také vozí jen na náhradní díly, protože koupě bouraného automobilu v cizině se vyplatí.

Automobil si můžete přivést sami, nebo využít služeb různých dopravců. Výběr probíhá přes různé inzertní servery, kde si zájemce vybere několik vozidel podle parametrů a fotek. Domluví se termín prodeje a jede se pro auto. Pokud při osobní prohlídce zájemce objeví nějaké nedostatky nebo stav vozidla neodpovídá očekávání, má kupující dvě možnosti. Buď koupí vozidlo i v takovém stavu, nebo pojede pro další vozidlo, které měl vybrané pro případ potíží. Pokud hledáte výhodné nabídky, reagujte na ně rychle, protože levné a zároveň kvalitní zachovalé vozy bývají rychle prodané. V případě, že si vyberete dopravce zbavíte se částečně problémů. Dopravce vám za poplatek auto přiveze a obstará potřebné dokumenty. Pokud si vyberete tu možnost, kdy pro automobil pojede dopravce bez vás, bude vás zprostředkovatel obchodu kontaktovat v případě, že by stav vozidla neodpovídal požadavkům. Pokud se kupující rozhodne obchod zrušit, vybírá dopravce náhradní vozidlo a jede pro ně. U dovozu aut ze zahraničí si musíte spočítat ale všechny výdaje – přepis vozidla, platba dopravci a zjistit, zda je nabídka opravdu tak výhodná.

Už jste přečetli článek Dovoz aut z Francie, který má podobné zaměření? Další informační článek - Dovoz aut z Anglie.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.