Dovoz aut ze Švýcarska

Dovoz aut ze Švýcarska

Plánujete koupi nového vozu? Je pro vás důležitá přijatelná cena a dobrý stav vozidla? V tom případě jste již určitě přemýšleli o tom, že by jste si pořídili vozidlo ze zahraničí. Mnoho českých řidičů nabídka zahraničních vozidel láká a už spousta z nich si nechali jejich automobil dovést ze zahraničí. Výhody zahraničních automobilů jsou v tom, že automobily jsou zachovalé mnohem více než v České republice. V některých případech jsou také mnohem levnější. Nevýhody jsou ovšem v tom, že se pro auto musí přijet. Dovoz aut ze Švýcarska netrvá zrovna krátce. Jen vzdálenost hranic je asi 600km a někdy se musí zajíždět i hlouběji do Švýcarska. Auto si můžete najít a dovézt sami. Vyhledáte si ho na zahraničních inzertních serverech a domluvíte se na koupi. Pokud objevíte výhodnou nabídku, vyplatí se jednat rychle, protože takové nabídky dlouho nezůstávají a auto se rychle prodá.

Problém u dovozu aut ze Švýcarska může být v tom, že kvalitu a stav vozidla vidíte jen na fotkách. Pokud si tedy špatně vyberete a při osobní prohlídce ve Švýcarsku zjistíte, že automobil nevypadá tak jak jste si představovali, máte na výběr ze dvou možností. Buď automobil koupit i s vadami, nebo hledat jiné vozidlo, protože cesta do Švýcarska a zpět není nejlevnější. Existují i specializované agentury, které se věnují dovozu aut ze Švýcarska. Vyberou vám vhodné auto, vy jim zaplatíte zálohu a oni vám auto přivezou. Pokud dojde k tomu, že je vozidla ve špatném stavu, kontaktují vás a vyhledají náhradní možnost. V případě, že pro vás agentura není důvěryhodná můžete využít jejich nabídku spolujízdy, což znamená, že do Švýcarska pojedete s nimi a vyberete si auto až po osobní prohlídce. Tato forma může vypadat vhodněji, ovšem v případech, kdy narazíte na nekvalitní vozidlo už tak výhodná není, protože klient musí jezdit a hledat náhradní vozidlo spolu s agenturou.

Největší nevýhoda oproti ostatní státům v EU je, že pokud chceme využít službu dovoz aut ze Švýcarska, musíme zaplatit clo a DPH, což je více než 20% z celkové ceny vozidla. K tomu ještě musíte připočítat poplatky za přepis. Na tyto informace není dobré zapomínat, protože by se vám dovoz aut ze Švýcarska při špatných propočtech mohl hodně prodražit.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.