Dovoz aut z Francie

Dovoz aut z Francie

Pro všechny zájemce o nové, levné a přitom zachovalé vozidlo je možnost dovozu aut z Francie. Spousta českých řidičů, kteří mají v plánu obměnit svého miláčka, si v českých bazarech nevyberou využívají služeb různých dopravců a společností, kteří se zaměřují na dovoz aut z Francie.

Francie je jedna z nejoblíbenějších zemí pro dovoz aut. Patří do Evropské unie, takže se při dovozu neplatí clo ani DPH jako například u dovozu ze Švýcarska. Na rozdíl od Anglie jsou auta s volantem na místě řidiče, tak jak je to v naší republice zvykem. Dovézt auto z Francie sice trvá delší dobu než z Německa, ale stále se to vyplatí. Auta ve Francii jsou totiž zachovalejší. Jejich majitelé se o ně starají lépe než čeští řidiči. Ceny vozidel jsou tam také nižší v porovnání s cenami u nás. I když musíte platit poplatky za dovoz a přepis, stále se při výhodné nabídce vyplatí více auto z Francie.

Auto si můžete dovézt sami nebo můžete využít nabídky různých firem a dopravců, kteří dovoz nabízejí. Díky nim můžete mít jednání s majitelem urychleno a zjednodušeno, protože s firmy mají s dovozem už zkušenosti a ví, co je potřeba vyřídit. Většina dopravců nabízí dovoz aut ze všech zemí EU, takže pro ně není problém vám pro auto zajet do Francie.

Výběr auta probíhá přes internet – zájemce o vozidlo si najde nebo zadá firmě vlastnosti vozidla. Podle toho se vybere několik nabídek, které se zákazníkovi zamlouvají. Při hledání vozidla je dobré se nezdržovat a jednat rychle, protože dobré nabídky vozů jsou rychle rozebrané a do několika dnů jsou vozidla prodaná.

Právě kvůli těmto případům se vybírá více možných nabídek. Je to také proto, kdyby se stav vozidla neodpovídal fotkám nebo se na vozidle objevily nečekané vady. Pokud by zájemce neměl o auto zájem, musí se vybrat náhradní.

Zákazník může nechat všechnu práci na firmě, v některých případech je ale možné, aby jel společně s dopravcem a auto si prohlédl před koupí na vlastní oči.

Další příspěvek Dovoz aut z Anglie ze stejné kategorie. Další informační článek - Dovoz aut z Německa.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.