Dovoz aut z Anglie

Dovoz aut z Anglie

Někteří z řidičů nebo ze zájemců o nové nebo ojeté vozidlo nemůžou v českých bazarech najít žádné vhodné vozidlo, které by se jim zamlouvalo. Proto není divu, že někteří ze zájemců hledají i v zahraničí a to dokonce až za lamanšským průlivem – v Anglii. Dovoz aut z Anglie funguje z několika důvodů – zájemci tam najdou vozidla v lepším stavu, více typů a druhů než v České republice a je možné tam najít stroje, které u nás vůbec nejsou k dostání. Kromě vozidel si z Anglie také můžete nechat dovést náhradní díly nebo celé nabourané vozidla, které se u nás promění na náhradní díly. Výhody anglických vozidel jsou v tom, že nejsou přes zimu vystavovány takový chemikáliím a soli jako u nás, protože jsou tam zimy mírnější.

Hlavní nevýhoda je ovšem v tom, že vozidla z Anglie mají volant na místě spolujezdce. Je tomu obráceně jako u nás, protože se v Anglii jezdí vlevo.

Dovoz aut a motocyklů z Anglie zařizují i některé firmy a společnosti. Po dohodě a vybráním vozidla vám vozidlo přivezou do České republiky. Vozidla můžete vybírat za pevnou cenu na některých nejznámějších inzertních stránkách, nebo je můžete zkusit vyhrát v aukci – nejčastěji na Ebay.

Firmy specializující se na dovoz aut z Anglie se o převoz vozidla postarají kompletně, nemusíte si dělat starosti. Díky jejich zkušenostem probíhá jednání a papírovaní rychleji a jednodušeji. U některých zájemců o vozidla z Anglie může být totiž problém s jazykovou bariérou a zákazník nemusí například obdržet všechny důležité formuláře. Firmy si většinou účtují pevný poplatek, nejde tedy o procentuální částku z ceny vozidla.

Zkuste další článek, třeba Dovoz aut z Německa, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Dovoz aut ze Švýcarska.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.