Auta z exekuce

Auta z exekuce

Auta z exekuce mohou být řešení pro zájemcem, kteří mají v plánu si pořídit nové vozidlo. V českých bazarech a inzerátech není velký výběr výhodných nabídek – buď jsou automobily příliš drahé, nebo ve špatném stavu. Najít kombinaci levného a kvalitního vozu, který je zachovalý je problém. Řešením může být auto z dovozu, ale u této formy koupě je zase problém s poplatky za přepis a za dovoz vozidla.

Auta z exekuce sice nejsou moc známá a obvyklá, ale o to výhodnější nabídky tam můžete najít. Jedná se například o vozidla z neplaceného leasingu. Bývalý majitel si koupil vozidlo na leasing, ale nebyl schopný splátky platit a tak mu bylo vozidlo leasingovou společností zabaveno, protože při leasingu není kupující majitelem vozidla. Taková auta z exekuce potom leasingové společnosti prodávají. Snaží se je prodat co nejrychleji a tak je nabízí za velmi nízké ceny, sleva tam může činit až několik desítek procent. Jedná se většinou o vozidla, které jsou jen několik let stará. Tyto automobily byly pravidelně servisovány a tak jsou v perfektním stavu. Oproti bazarovým a inzerátovým prodejům tak máte ověřeno, že stav vozidla je opravdu v pořádku a nikde nejsou skryté vady, které se projeví až po koupi vozidla.

Problém může nastat v případě, když není vyřešená minulost s vazbami automobilu a předchozího majitele. Pokud má bývalý majitel na vozidlo ještě nějaká práva, může se zkusit s leasingovou společností soudit. Může se pak stát, že vozidlo, které už si koupil nový zájemce je vráceno do rukou předchozího majitele, který soud vyhrál.

V poslední době se také objevují podvodné nabídky. Auta z exekuce bývají často nabízena příliš levně, protože jejich skutečným majitelem už není ten, kdo automobil vlastnil, ale exekutor. Než se ale u auta označí, že se dostalo do exekuce, trvá to několik dnů a v té době se snaží bývalý majitel automobil výhodně prodat a často se mu to daří. Nový majitel vozu pak zjistí, že zaplatil za vůz, který je v exekuci a je mu pak odebrán.

Podobné články

Zabavená auta na prodej

Plánujete koupi nového vozidla, ale chtěli byste najít tu nejvýhodnější nabídku? Můžete zkusit hledat v českých autobazarech, nepříliš často zde narazíte na ...

Zabavený leasing

Hledáte výhodnou nabídku prodeje automobilů? Tak to už jste určitě slyšeli o prodejích vozidel, která jsou ze zabaveného leasingu. Zabavený ...

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.