Auta z Ameriky

Auta z Ameriky

Auta z dovozu jsou u nás čím dál víc oblíbenější. Pokročilo to tak daleko, že se dováží automobily i z USA. Pro některé řidiče to může být docela překvapivé, ale je to tak. Trh v USA nabízí více typů automobilů, které se v Česku skoro vůbec neprodávají a pokud prodávají, tak za velmi vysoké ceny.

Některé druhy automobilů jsou v USA mnohem levnější a to i o několik set tisíc. Může za to hlavně nízký kurz dolaru. Je potřeba si ale cenu dobře spočítat, protože i když vypadá koupě auta v USA velmi výhodně, nemusí to tak vždy být. Auta z Ameriky vás totiž budou stát při převozu do České republiky o něco více kvůli clu, DPH a dalším poplatkům.

Převod auta z Ameriky k nám také nemusí být nejjednodušší a nejlepší pravděpodobně je, využít služeb specializovaných firem a dovozců, kteří se touto činností dlouhodobě zajímají.

Dovážet auta z Ameriky se vyplatí hlavně tehdy, pokud hledáte unikátní značku vozidla, která je dostání jen v Americe. Nebo také v případě, že plánujete koupi drahého vozidla s cenou několika set tisíc.

U některých automobilů může být ale rozdíl ve verzi evropské a americké, takže při dovozu a homologaci mohou nastat problém s některými díly (často to bývají blikače). U starších vozidel může být problémem také stupnice rychloměru, které je pouze v mílích za hodinu.

Auta z Ameriky jsou nyní oblíbená také proto, že sehnat na ně díly už není takový problém, jako v minulosti. Dodací doba náhradních dílů se v některých případech zkrátila až na týden, což je velké zlepšení. Nejžádanější auta z Ameriky jsou džípy, SUV a další velká auta. Rozdíly v cenách u těchto automobilů jsou největší a kupujícím se to tak nejvíce vyplatí. Problém ovšem může být v tom, že v USA nejsou tak časté dieselové motory a většina nabízených vozů je v benzínové variantě.

Už jste přečetli článek Auta z dovozu, který má podobné zaměření? Další informační článek - Dovoz aut Pečky.

Novinky

16.03.2010 - Dovoz aut ze zahraničí

Dovážení automobilů z Německa je v tuzemsku velice oblíbené. Auta z Německa jsou většinou ve velice dobrém technickém stavu a díky ekonomice jsou i mnohem levnější než na našem trhu. Dovoz aut z Německa se vyplatí jenom pro dovoz novějších a dražších aut. Většinu starších aut není možné dovážet přímo. Cena dovozu vozidla ze zahraničí vychází na cca 10 000Kč. Záleží z jaké země se dováží vozidlo a zdali potřebujete pojištění. Také záleží jak je vozidlo staré.